Top 5 kabrioletów w naszym serwisie!

Szukasz idealnego cabrio dla siebie? Nie chcesz przepłacać i zastanawiasz się nad używanym kabrioletem? Przed nami wiosna i lato – czyli najlepsze miesiące dla tego typu aut na naszych drogach. Przeczytaj nasz poradnik i wybierz swoje wymarzone auto!

Spis treści:

Cabrio – czym się charakteryzuje?

 Jest to jedno z najbardziej oryginalnych rodzajów aut. Wśród kierowców cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Cabrio to niejako synonim luksusu, który jest chętnie wybierany przez osoby w różnorodnym wieku, a w szczególności te młode. Te samochody mają bardzo wiele fanów. Jest to absolutnie ekskluzywna propozycja dla najbardziej wymagających kierowców. Maszyny tego typu posiadają składany dach, a więc rewelacyjnie sprawdzają się do letnich oraz wiosennych przejażdżek. Są zatem doskonałym wyborem w szczególności dla osób, które mieszkają w ciepłych krajach z niewielkimi opadami deszczu, choć cieszą się również dużym zainteresowaniem w Polsce. Dach w auta cabriolet może być również całkowicie składany. Jednym z przedstawicieli właśnie tego typu pojazdów jest Ford Thunderbird. Oczywiście najpopularniejsza wersja to rozkładany blat tekstylny, który jest dość odporny, a przy tym również świetnie się prezentuje. Jest to materiał nie tylko trwały, ale również dość miękki oraz odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Całość jest impregnowana specjalną kompozycją, dzięki czemu auto zachowuje świetny wygląd przez długie lata.

Kabriolety – wygląd

Jeżeli chodzi o kabriolety, to ich wygląd wcale nie musi być do siebie zbliżony. Oczywiście znak rozpoznawczy to składany lub zdejmowany dach, jednak poza tym, modele są bardzo różnorodne, a więc każda zainteresowana osoba bez trudu znajdziesz odpowiednią propozycję dla siebie. Dziś najczęściej nie jest to całkowicie nowy projekt, za to modernizacja już istniejącego na rynku, najczęściej w typu sedan, hatchback albo coupe. W dzisiejszych czasach najczęściej spotykany jest miękki blat. Jest to doskonały i bardzo praktyczny wybór, ponieważ tego typu rozwiązanie składa się dość szybko, a na pewno znacznie szybciej niż wersja metalowa. Co ważne, kabriolety z twardym dachem również cieszą się dużą popularnością, o czym należy pamiętać. Ich fanów także nie brakuje na polskim rynku. Większość dzisiejszych modeli jest wyposażona w praktyczny mechanizm blokujący podczas jazdy. To ważne, ponieważ podczas rozkładania dachu tworzy się żagiel, co mogłoby być zagrożeniem podczas jazdy. Niektórzy producenci umożliwiają jednak otwarcie dachu, jednak jedynie w przypadku, gdy auto nie przekracza prędkości 40-50 km/h. Istotne jest to, że górna część msi być integralna z całością, tak aby w bagażniku było również dość miejsca. To oznacza, że większość samochód cabrio jest dwudrzwiowa.

Samochody cabrio – różnice od pokrewnych typów nadwozia

Samochody kabriolet to modyfikacje poszczególnych modeli pojazdów, a więc na przykład sedana. Są jednak inne odmiany, które rzeczywiście wyglądają jak cabrio, jednak są całkowicie osobną konstrukcją. Sporą popularnością cieszą się roadstery. Posiadają zdejmowany dach i miejsce dla dwóch pasażerów. To bardzo luksusowe pojazdy, które w ostatnich latach są chętnie wybierane również przez Polaków. Trzeba podkreślić, że najpierw były to samochody sportowe, które charakteryzowały się bardzo oryginalnym designem. Dziś są powszechnie używane na drogach. Mniej praktyczna wersja tego auta to speedster. Wśród nich wyróżnia się zarówno wersje podwójne, jak i pojedyncze. Są one rzadko produkowane w dzisiejszych czasach przez wzgląd na ich niewielką praktyczność. Inny rodzaj pojazdów z otwartym dachem to szezlong. W tym przypadku okna boczne często są zdejmowane albo całkowicie nieobecne. Trzeba jednak podkreślić, że mimo wszystko największą popularnością cieszą się samochody cabrio, które można kupić również w naszym komisie samochodowym.

Dlaczego warto kupować u nas samochody kabriolet?

Samochody kabriolet to wybór dla najbardziej wymagających klientów, którym zależy przede wszystkim na oryginalności. Nasze propozycje cieszą się ogromną popularnością, ponieważ są w świetnym stanie, a do tego sprzedajemy je w bardzo korzystnych, konkurencyjnych cenach. Jeżeli zatem zależy Ci przede wszystkim na wysokiej jakości, oryginalnym designie, a także funkcjonalności – lepiej trafić nie mogłeś. Ponadto to właśnie w naszym komisie możesz również liczyć na w pełni profesjonalne wsparcie naszych wykwalifikowanych doradców. Na pewno podpowiedzą Ci, które kabriolety będą dla Ciebie najlepszym wyborem. Jeżeli zależy Ci zatem na fachowym doradztwie, a do tego bardzo korzystnych cenach, nie zwlekaj i już dziś się z nami skontaktuj. Odpowiemy na wszystkie Twoje wiadomości. Pamiętaj również o tym, że nasza oferta jest nieustannie poszerzana. Warto zatem regularnie nas odwiedzać w poszukiwaniu coraz to ciekawszych nowości. Być może któryś z naszych modeli wpadnie Ci w oko? Jesteśmy o tym przekonani! Ciekawe modele pojawiają się również na naszej stronie internetową, którą również warto odwiedzać każdego dnia, ponieważ jest cały czas aktualizowana.

1. Astra F Cabrio

Astra F zadebiutowała na rynku w 1991 roku i była klasycznym kompaktem – samochody tego typu święciły wówczas sukcesy sprzedażowe. Nie inaczej było z Astrą, która szybko okazała się hitem. Opel zdecydował się na nową nazwę, aby odróżnić model od poprzednika – Kadetta, od którego Astra miała być znacznie lepsza. Samochód konkurował m.in. z VW Golfem. Opel Astra F Cabrio była to jedna z wielu odmian nadwoziowych niemieckiego auta – poza hatchbackiem, sedanem, kombi i vanem. Astra F Cabrio pojawiła się w 1993 roku, jako wspólne dzieło Opla i Bertone. Stąd auta Opel Astra F Cabrio są ciekawą propozycją na rynku aut używanych. Jest ich coraz mniej, a zadbany egzemplarz w oryginalnym stanie jest wyraźnie droższy niż hatchbacki. Auto Opel Astra F Cabrio mogło być wyposażone w jeden z sześciu benzynowych silników. Najsłabsza była odmiana 1.6 o mocy 75KM oferowana w pierwszych latach produkcji. Po modernizacji pojawił się silnik 1.4 rozwijający moc 82KM a gamę zamykał motor 115-konny – początkowo 2.0i a później 1.8 16V.

2. BMW Z3 Roadster

Kompaktowe auto sportowe BMW Z3 Roadster to jeden z najbardziej charakterystycznych modeli bawarskiego producenta. Model stał się sławny m.in. za sprawą filmu o Jamesie Bondzie, ale i bez tego konstrukcja od samego początku budziła zainteresowane. BMW zdecydowało się na stworzenie samochodu dającego czystą radość z jazdy. Auta BMW Z3 Roadster kupowano nie jako środek transportu, a jako narzędzie dające mnóstwo frajdy. Produkcja ruszyła w 1995 roku, a sylwetka jak na tamte czasy prezentowała się bardzo nowocześnie i oryginalnie. Z3 Roadster był jedną z dwóch dostępnych wersji nadwoziowych – obok Z3 shooting brake, który jednak nie zdobył takiej popularności.

Podstawową jednostką napędową był benzynowy motor 1.9 rozwijający moc 140KM, później pojawiła się także słabsza wersja 1.8 116KM. Na drugim końcu skali były silniki montowane w wersjach M. Auto BMW Z3 Roadster z jednostką 3.2 o mocy  321 koni mechanicznych rozpędzało się do setki w 5,3s. Produkcję zakończono w 2002 roku a następcą został model Z4.

3. Alfa Romeo Spider

Sportowe auto z bogatą tradycją i nieprzeciętną stylistyką – taka jest Alfa Romeo Spider. Pojazd pojawił się na rynku jeszcze w latach 60-tych i zyskał miano auta niemal kultowego. Na polskich drogach spotkać można zwłaszcza egzemplarze drugiej generacji roadstera Alfa Romeo, zaprezentowanego w 1993 roku. Spider do dziś wygląda atrakcyjnie, a pod jego maską może pracować jeden z siedmiu silników. Napęd trafia na przednie koła za pomogą manualnej skrzyni biegów. W 2006 roku producent zaprezentował kolejną generację modelu.

Auta Alfa Romeo Spider stylistycznie nawiązywały do pozostałych aut z gamy producenta w tym czasie. Spider na rynku był nieco w cieniu zaprezentowanej wcześniej Alfy Brera, która wersją coupe. Pod maską montowano jeden z dwóch silników – 2.2 o mocy 185KM lub  widlastą „szóstkę”  o mocy 260KM. Auto Alfa Romeo Spider w tej mocniejszej odmianie rozpędzało się do 240 km/h a pierwszą setkę osiągało  w czasie 7 sekund. Produkcję zakończono w 2010 roku. Podobnie jak model Brera, Spider nie sprzedawał się tak dobrze, jak zakładał producent.

4. Peugeot 206 CC

Choć obecnie samochody cabrio nie są w modzie, jeszcze dekadę temu ten segment był bardzo popularny. Producenci, tacy jak Peugeot, wprowadzili kabriolety zbudowane na bazie dobrze znanych kompaktów. Tak powstał Peugeot 206 CC ze sztywnym dachem, a w gamie był jeszcze większy model 307CC. Auto Peugeot 206 CC produkowano od 2001 roku. Popularność zyskało głównie na zachodzie i południu Europy, ale i w Polsce widok 206 CC nie należy do rzadkości. I to pomimo tego, że nawet najmłodsze egzemplarze mają już swoje lata – produkcję zakończono w 2008 roku. Auto przekonuje oryginalną stylistyką i przystępną ceną.

Pod względem mechanicznym to bliźniak standardowej 206-stki, stąd pod maską mamy dobrze znane silniki o mocach od 110KM do 138Km – i to zarówno zasilane benzyną jak i olejem napędowym. Auta Peugeot 206 CC uchodzą za trwałe i solidne konstrukcje. Kłopoty – zwłaszcza w starszych egzemplarzach – może sprawiać mechanizm składania sztywnego dachu. Z roku na rok, podaż aut na rynku wtórnym sukcesywnie maleje.

5. Citroen C3 Pluriel

Citoroen C3 Pluriel to jedna z ciekawszych propozycji w segmencie aut miejskich z ostatnich kilkunastu lat. Auto posiada niecodzienne rozwiązania techniczne, a jego nadwozie jest oryginalnie stylizowane. To małe cabrio marki Citroen posiada charakterystycznie składanych dach, pozwalając na zdjęcie jedyne jego środkowej części, bądź zdemontowanie całości jak w typowym kabriolecie. Auto Citroen C3 Pluriel pod względem technicznym bazuje na pierwszej generacji modelu C3.

Produkcja modelu C3 Pluriel ruszyła w 2003 roku a ostatnie egzemplarze zjechały z taśmy montażowej siedem lat później. Nabywcy mieli do wyboru trzy wersje silnikowe – benzynowe 1.4 73KM a także 1.6 16V o mocy 109KM, uzupełniane przez wysokoprężną wersję 1.4HDi rozwijającą 68KM.

Choć Pluriel to przedstawiciel małych samochodów cabrio, nie ma na rynku wielu konkurentów. Auto nie zdobyło także dużej popularności – szczególnie w Polsce, choć po ponad 10 latach od zakończenia produkcji ceny używanych egzemplarzy stały się bardzo atrakcyjne. Auta Citroen C3 Pluriel bywają nazywane następcami legendarnego 2CV, który również występował jako pojazd z miękkim dachem.

Popularne wpisy blogowe:

Małe samochody osoboweczy tylko do miasta?
Znaki zakazuopis, wygląd, znaczenie znaków zakazu
Kontrolki samochodoweco oznaczają?
Odgrzybianie klimatyzacji – czy warto robić to samemu?
Aktualne dopuszczalne prędkości na polskich drogach
Kunaniszczyciel Twojego auta
Wymiana kół i oponnajważniejsze zasady
Sprzedaż auta oraz kupno autavademecum wiedzy
Prawo jazdy krok po kroku
Tablice rejestracyjne – skąd pochodzi auto?
Fastback – klasyka gatunku
Sportowe auto na polską kieszeń
Pickup – auto w amerykańskim stylu
Crossover – uniwersalny miejski samochód
Najpopularniejsze auta coupe – wybierz swój model!

Zostań naszym partnerem

Skontaktuj się z biurem obsługi klienta

info@tanieautka.pl