Przyspiesz Google Maps w łatwy sposób

Mapy Google są prawdziwym zbawieniem w dzisiejszych czasach. Znacznie ułatwiają nam życie i pozwalają odnaleźć się w nieznanych miejscach. W szczególności chętnie korzystają z nich kierowcy, którzy sprawdzają nie tylko możliwości dojazdu, ale również to, czy trasa jest zakorkowana! A jak przyspieszyć Google Maps?

Mapy Google są jedną z najpopularniejszych aplikacji. Nic w tym dziwnego, w końcu nie tylko wyznaczają trasę, ale również proponują objazdy oraz informują o utrudnieniach drogowych oraz korkach. To pozwala na zaoszczędzenie sporo czasu. Kierowcy zatem naprawdę bardzo chętnie korzystają z tego rozwiązania. Warto pamiętać również o tym, że w wielu telefonach aplikacja jest zainstalowana automatycznie, co sprawia, że grono osób zaczyna z niej korzystać automatycznie po zakupie nowego telefonu. Czasami jednak zdarza się tak, że tego typu aplikacje pracują zbyt wolno. Czy można je w jakiś sposób przyspieszyć? Jeżeli tak, to w jaki?

Spis treści:

Czy Mapa Google może wolno działać?

Powodów, dla których Google Maps Mapa działa wolno może być naprawdę wiele. Warto zatem się z nimi zapoznać, żeby później, w drodze nie martwić się o tego typu trudną sytuację. W końcu może to być bardzo uciążliwe, kiedy zależy Ci na tym, żeby jak najszybciej dojechać w określone miejsce. Na szczęście w naszym artykule znajdziesz kilka sposobów na to, żeby poprawić działanie aplikacji. To sprawi, że codziennie korzystanie z niej stanie się dla Ciebie prawdziwą przyjemnością i nie będzie w żadnym stopniu problematyczne.

WWW Google Map cieszą się tak dużą popularnością przede wszystkim, dzięki sprawności, z jaką funkcjonują. Mają wiele atutów. Przede wszystkim nieustannie są aktualizowane, a więc z pewnością nie zaskoczy Cię nic niespodziewanego w drodze. Dodatkowo jest to również szalenie łatwa w obsłudze aplikacja, która sprawia, że nawet użytkownicy, którzy na co dzień nie są biegli w przeglądaniu internetu, bez żadnych trudności sobie z nią radzą. Co ważne, Maps Maps ma także duże pokrycie tras, a to wszystko dzięki informacjom o remontach czy otwarciu kolejnych odcinków, które są pokazywane użytkownikom na bieżąco. Plus to także ogromna ilość urządzeń, z których aplikacja cały czas czerpie informacje na temat ruchu na poszczególnych drogach.

Czasami zdarza się jednak tak, że Mapy Google działają wolno. Powodów takiego stanu może być naprawdę bardzo wiele. Na ogół jest to bardzo funkcjonalne i przydatne rozwiązanie, które sprawdza się w przypadku wielu osób.

Chcesz skorzystać z mapy? Usuń dane oraz oznaczenia!

Mapy Google Kraków wolno działają? Z pomocą przychodzi możliwość usunięcia danych oraz oznaczeń na mapie. Musisz pamiętać o tym, że aplikacja nieustannie przetwarza ogrom informacji. Przede wszystkim nie są to jedynie aktualne wskazówki odnośnie do tego, co dzieje się na drodze. Są to także dane użytkowników, w tym również zapisane trasy oraz lokalizacja danej osoby. Jeżeli zatem Twoje mapy wolno działają i nie chcą się ładować, problemem może być nadmiar tego typu danych. Warto zatem od czasu do czasu je kasować, co powinno usprawnić funkcjonowanie całości. Aplikacja zacznie się szybciej ładować i pracować. Jak jednak tego dokonać? Jest to bardzo proste!

Jeżeli korzystasz ze smartfona z Androidem, wejdź w ustawienia ogólne, a następnie w aplikacje. Tam znajdź Google Maps, a później kliknij w „pamięć” i wyczyść dane. Spróbuj tego sposobu, a jesteśmy przekonani, żeby aplikacja zacznie działać znacznie sprawniej, niż dotychczas.

Mapa Google Maps może działać wolno również przez wadliwą aktualizację

Niekiedy zdarza się sytuacja, że Mapy Google Wrocław działają wolno pomimo wyczyszczenia danych. Co może być powodem? Wadliwa aktualizacja, która również się zdarza! Na szczęście w takiej sytuacji również nie pozostajesz bezsilny i możesz sobie świetnie z tym poradzić na własną rękę. W jaki sposób? Przede wszystkim skup się na tym, żeby odinstalować aktualizację. Musisz jednak pamiętać o tym, że to wiąże się z tym, że na jakiś czas stracisz dostęp do najnowszych funkcjonalności. To nic, ponieważ Mapy Google bardzo często się aktualizują, a więc dobrym wyborem będzie poczekanie na kolejną automatyczną aktualizację. Istnieje szansa, że po takim zabiegu problemy z aplikacją znikną! Oczywiście nowsza wersja to również mniej problemów z użytkowaniem całości, a więc koniecznie to wykorzystaj.

W jaki sposób cofnąć aktualizację? Wejdź w ustawienia, a później wybierz aplikacje i Google Maps. Tam kliknij „więcej”. Do wyboru będziesz mieć możliwość odinstalowania uaktualnienia, z czego zdecydowanie warto skorzystać w takiej sytuacji. Pamiętaj, że na stronie Tanie Autka znajdziesz samochody, które już mają wbudowane nawigacje w swoich systemach. Jest to szalenie wygodne na co dzień, ponieważ pozwala na szybkie wyszukiwanie konkretnej trasy i ułatwia korzystanie z tego typu propozycji.

Mapy Google Maps – możesz z nich korzystać również offline

Jeżeli Google Maps działają zbyt wolno w określonych miejscach, możesz również zdecydować się na zapisanie trasy z wyprzedzeniem. W ten sposób będziesz mógł ją z powodzeniem wykorzystać w trybie offline, z czego korzysta coraz więcej osób. Jest to naprawdę bardzo wygodne, a cały czas wcale nie jest skomplikowany. Oczywiście nie jest to rozwiązanie doskonałe. Ma również swoje wady, choć niekiedy zalety zdecydowanie nad nimi przeważają.

Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim, jeżeli będziesz korzystać z Map Google w trybie offline pozbawiasz się możliwości regularnego sprawdzania trasy, natężenia ruchu oraz korków czy remontów. A przecież na każdej drodze może się zdarzyć wiele różnorodnych, niekiedy trudnych sytuacji. Aplikacja w takiej sytuacji nie zaproponuje Ci alternatywnych przejazdów, przez co możesz stracić sporo czasu. Google Maps zacznie jednak pracować płynniej i szybciej, co zdecydowanie jest ogromnym plusem.

Musisz jednak pamiętać również o tym, że zapisane mapy zawsze wymagają aktualizacji przynajmniej co piętnaście dni. To jednak nie wszystko. Offline możesz zapisać jedynie mapę określonego województwa albo miasta. W praktyce oznacza to brak możliwości zapisania mapy całego kraju, co znacznie utrudnia przemieszczanie się na poszczególnych trasach. Jest to trudne, kiedy chcesz jechać na drugi koniec Polski czy nawet za granicę.

Mapy Google mogą również działać wolno na starym sprzęcie

Niestety, ale problemy z aplikacją Mapy Google mogą być również związane ze sprzętem, z którego korzystasz na co dzień. Jeżeli Twój telefon jest już bardzo stary, może nie aktualizować aplikacji lub po prostu nie jest w stanie odtwarzać map na odpowiednim poziomie. To wszystko będzie skutkowało zawieszaniem się sprzętu i brakiem ciągłości przejazdów. Niestety jest to dość częste, a jedynym rozsądnym wyjściem z tej sytuacji jest postawienie na zakup nowego urządzenia. Smartfony możesz kupić nie tylko w sklepach z elektroniką, ale również w salonach sieci komórkowych. Z tego rozwiązania również warto skorzystać.

Brak połączenia z internetem również robi swoje

Niestety, ale najbardziej uciążliwą sytuacją jest po prostu brak połączenia z internetem, który jest powszechny i zdarza się w szczególności w sytuacji, w której kierowca porusza się po mało uczęszczanych drogach, na wsiach. A przecież takich tras także nie brakuje w naszym kraju. To wszystko sprawia, że Mapa Google działa znacznie wolniej lub całkiem zrywa się połączenie, a Ty wtedy nie wiesz, w którą z dróg powinieneś skręcić. Co zrobić w takiej sytuacji? Możesz jedynie czekać na ponowne połączenie z siecią. Jeżeli jednak wiesz wcześniej, że będziesz poruszać się po drogach tego typu, w których może być trudno znaleźć sygnał, po prostu postaw na możliwość pobrania map. Wtedy będziesz korzystać z nich offline, a więc połączenie z internetem nie będzie niezbędne do tego, żeby całość działała bez zarzutu.

Zostań naszym partnerem

Skontaktuj się z biurem obsługi klienta

info@tanieautka.pl