Samochody Suzuki – historia marki

Suzuki Motor Corporation istnieje na światowym rynku już od 1909 roku. Ma zatem ogromną tradycję, a przy tym nieustająco cieszy się sporym uznaniem na niemal każdym kontynencie, a już w szczególności w Europie. Jak firma zaczynała? Otóż na pewno nie od produkcji samochody Suzuki. Najpierw Michio Suzuki założył w Hamamatsu wytwórnię urządzeń tkackich. To dla przemysłu jedwabniczego. Istotne jest to, że w tym czasie firma bardzo zyskała na popularności. Właściciel zadbał o renomę firmy, a także o to, żeby prężnie się rozwijała. W 1929 roku nowy rodzaj krosna, który wyprodukowano w tym miejscu, był już eksportowany na cały świat. Warto jednak pamiętać o tym, że Michio Suzuki był prawdziwym wizjonerem, a więc chciał zainwestować w nową technologię. Potencjał widział właśnie w samochodach. Od tego momentu zaczął dążyć do realizacji swojego planu. W 1937 roku rozpoczął projekt budowy małych aut. Z kolei już dwa lata później powstały jego pierwsze prototypy. Były napędzane, w ówczesnych latach, bardzo nowatorską metodą. Były to czterosuwowe i czterocylindrowe silniki benzynowe.

Niestety, wraz z wybuchem II wojny światowej, plany zostały wstrzymane. Michio Suzuki musiał porzucić swoje marzenia na dość długo, ponieważ po wojnie powrócił do produkcji maszyn tkackich. Dopiero w 1951 roku, kiedy nastąpiło załamanie rynku jedwabniczego, właściciel postanowił powrócić do swoich pierwotnych planów. Pierwszy samochód Suzuki powstał w 1955 roku. Był to Suzulight. Z kolei w 1970 zaprezentowano pierwszy pojazd terenowy – Suzuki Jimny.

Samochód Suzuki – najpopularniejsze modele

Suzuki produkuje nie tylko samochody osobowe, ale również motocykle. To właśnie w szczególności z tych ostatnich słynie najbardziej. Tutaj można wydzielić kilka różnych rodzajów motocykli, takich jak te sportowe, cruisery, terenowe, użytkowe, szosowe, turystyczne, motocrossowe czy skutery miejskie. Wszystkie cieszą się sporą popularnością na całym świecie. W szczególności doceniają je wielbiciele dwóch kółek, ale również osoby, które poszukują sprawdzonego sposobu na szybkie przemieszczanie się po zatłoczonym mieście. To właśnie tam skutery oraz motory cieszą się szczególnie dużą popularnością.

Jeżeli chodzi o samochody osobowe Suzuki, to na pewno można tutaj wyróżnić kilka modeli, które cieszą się sporą popularnością, na przykład: Across, Alto, Celerio, Ciaz, Ertiga, Escudo, Ignis, Jimny, Landy, Lapin, Swift, SX4, Wagon R czy Vitara. Są one bardzo zróżnicowane. Dzielą się nie tylko na niewielkie, miejskie autka, ale również na te znacznie większe, terenowe oraz rodzinne. Ich wygląd jest raczej minimalistyczny, podobnie jak wnętrze i wyposażenie.

Samochody osobowe Suzuki – wysoka jakość w dobrej cenie

Trzeba pamiętać o tym, że samochody osobowe Suzuki to gwarancja świetnej jakości w naprawdę bardzo korzystnej cenie. Jest to zatem dobry wybór dla osób wymagających, którym przede wszystkim zależy na tym, żeby kupić niezawodny pojazd na długie lata. Co ważne, części zamienne do poszczególnych modeli są ogólnodostępne. Nie ma zatem żadnych trudności z ich ewentualną naprawą, co zdarza się dość rzadko. Jednak jest to tylko maszyna, a więc zawsze warto mieć na uwadze taką ewentualność.

Suzuki Motor Corporation cały czas dąży do samodoskonalenia, oferując coraz to nowsze rozwiązania technologiczne. Nie chcą zostać w tyle za konkurencją, dlatego nie osiadają na laurach i nieustannie dążą do stworzenia coraz to nowszych i ciekawszych modeli.

Samochody używane Suzuki w naszym komisie

W naszym komisie znajdziesz samochody używane Suzuki w bardzo korzystnych cenach. Są to różnorodne modele z różnych roczników – zarówno te nieco starsze, jak nowsze, które całkiem niedawno zeszły z linii produkcyjnej. Ostatecznie wybór należy tylko i wyłącznie do Ciebie. Na pewno warto pamiętać o tym, że wszystkie dostępne u nas pojazdy przechodzą regularne przeglądy techniczne. To sprawia, że nie kupujesz kota w worku, za to dobrze wiesz o tym, jaki pojazd trafia w Twoje ręce. Możesz przy tym również liczyć na pełne wsparcie naszych fachowców, którzy odpowiedzą na Twoje wszystkie pytania.

Doradcy są zawsze do Twojej dyspozycji, są uczciwi, a także udostępnią Ci poszczególne modele na jazdę próbną. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy poszczególne auta Suzuki są dla Ciebie odpowiednie, lepszej decyzji, jak tylko wybrać się na przejażdżkę, na pewno nie możesz podjąć. Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą, to koniecznie skontaktuj się z nami telefonicznie albo mailowo. Chętnie odpowiemy na Twoje wszystkie pytania oraz wątpliwości – już dziś zapraszamy!

Najpopularniejsze marki samochodów używanych

Samochody Saab Samochody AC Cars Samochody LDV Samochody Bentley Samochody Iveco Samochody De Lorean Samochody Artega Samochody Jeep Samochody Galloper Samochody Yugo Samochody Austin Samochody Nysa Samochody Citroen Samochody Oldsmobile Samochody DKW Samochody Chevrolet Samochody Bugatti Samochody Rover Samochody Inna Samochody Volkswagen

Zostań naszym partnerem

Skontaktuj się z biurem obsługi klienta

info@tanieautka.pl