Ogłoszenia:

Brak wyników

Samochody Jeep – popularność, która poprzedziła istnienie marki

Choć marka Jeep powstała w 1950 roku, to sama nazwa była znana o wiele dłużej. Jeszcze w latach ’40 mianem „jeep” określano amerykańskie samochody terenowe. Wówczas kojarzone były one głównie z marką Willys-Overland Motors. Nie wiadomo do końca, co oznacza samo słowo. Wiele osób uważa, że jest to fonetyczny napis skrótu „GP” – General Purpose, czyli „Cel ogólny”. I można śmiało powiedzieć, że jest to trafne określenie tych pojazdów. Do dziś koncern Jeep kojarzy się dużą swobodą, wolnością, przełamywaniem barier i pokonywaniem trudności.

W dużej mierze samochody Jeep kojarzą się z wojskiem. Nic dziwnego, ponieważ firma przygotowywała pojazdy, z których korzystała amerykańska armia. Marka szybko stała się łakomym kąskiem, dlatego po zakończeniu wojny, okazję szybko wykorzystał Chrysler, zastrzegając sobie prawo do nazwy „Jeep”. Pierwotnie auta te miały zasilić szeregi pojazdów rolniczych, co miała ułatwić charakterystyczna, otwierana tylna klapa. Stworzenie w 1962 roku pierwszej automatycznej skrzyni 4x4 sprawiło, że pojazdy te zaczęły zyskiwać coraz większą popularność wśród Amerykanów i cieszyły się rosnącym zainteresowaniem.

Europejczycy dość długo z zazdrością zerkali za ocean, ponieważ samochody osobowe Jeep były długo niedostępne na Starym Kontynencie. Mogliśmy zobaczyć na naszych drogach zaledwie pojedyncze sztuki, sprowadzane ze Stanów Zjednoczonych. Na stałe pojawiły się tu dopiero w latach 90. Ku zdziwieniu marki, pojazdy te stały się w Europie niezwykle popularne. Okazało się, że kierowcy chętnie po nie sięgali i korzystali z szeregu możliwości, które oferowały. Nagle okazało się, że podróż bezdrożami, po błocie i dziurach –wcale nie musi być bardzo trudna. Samochody Jeep zaczęły pomagać nie tylko osobom mieszkającym i pracującym na wsi, ale też zapalonym podróżnikom.

Samochody Jeep – najpopularniejsze modele

Modele od amerykańskiego producenta cieszą się nieustannym zainteresowaniem i budzą ekscytację. Dziś firma stawia na produkcję samochodów, które są niezwykle uniwersalne. Pojazdy te służą nie tylko do tzw. zadań specjalnych. To często normalne, rodzinne auta, które pozwalają czerpać z jazdy jeszcze więcej przyjemności i zachęcają do odkrywania świata. Każdy samochód Jeep znajdzie swoich zwolenników.

  • Jeep Cherokee – To jeden z modeli, w których widać ewolucję, jaką przeszła marka. Nie jest to pojazd, który znamy z lat 60 XX wieku. Znajdziesz tu sporo nowoczesnej technologii i przytulne wnętrze. To samochód Jeep, który idealnie dopasuje się do Twoich potrzeb. Zapewnią to systemy Selec-terrain oraz Active Drive 4x4. Dodatkowo znajdziesz w nich asystenta parkowania, co przydaje się przede wszystkim w zatłoczonych miastach.
  • Jeep Compass – to jeden z tych SUV-ów, obok którego nie można przejść obojętnie. Kompletnie podbił europejski rynek. To samochód Jeep, który idealnie sprawdzi się zarówno podczas tych dalekich, jak i bliższych podróży. Tutaj technologia naprawdę spotyka się z wolnością i przygodą. O bezpieczeństwo zadbają m.in. reflektory wyposażone w czujnik zmierzchu, system ostrzegania przed przeszkodą oraz asystent pasa ruchu. Wewnątrz auto nie przypomina klasycznej terenówki. Kabina pasażerska jest stylowa i elegancka. Siedzenia zapewniają odpowiednie podparcie pleców, dzięki czemu jazda jest przyjemna, a nie męcząca.
  • Jeep Grand Cherokee – w naszym zestawieniu nie mogłoby zabraknąć tego kultowego modelu. Już sam wygląd tego pojazdu przywodzi na myśl przygody i długie podróże, pełne emocji. Samochody osobowe Jeep Grand Cherokee charakteryzuje niezwykle mocny silnik. Pod maską znajdziesz jednostkę doładowaną 6.2 HEMI V8. Od 0 do 100km/h rozpędza się w –uwaga – 3,7 sekundy! To dzięki systemowi utrzymania maksymalnego momentu obrotowego. To samochód Jeep, który sprawdzi się wszędzie tam, gdzie są autostrady oraz na bezdrożach, gdzie potrzeba siły i zwrotności.
  • Jeep Liberty„Liberty” oznacza wolność. I to kolejny samochód Jeep, który wypełnia przesłanie marki. Jest jedną z odrębnych wersji modelu Cherokee. To samochód, któremu nie jest straszny żaden z terenów, ponieważ zawieszenie umieszczono wyżej, niż u poprzednika. Znajdziemy tu niemal 26-centymetrowy prześwit. Wnętrze ponownie utrzymane jest w stylu luksusowym i przytulnym. Duży bagażnik pozwoli załadować walizki całej rodziny albo paczki przyjaciół. Producent zapewnił bowiem ponad 900 litrów pojemności.

Jeep to wolność

Samochody używane Jeep trafiają przede wszystkim do serc osób, które pragną od życia więcej, niż codziennych przejażdżek do pracy i sklepu. To pojazdy, które pomogą Ci w przeżywaniu kolejnych przygód, przełamywaniu strachu i odkrywaniu nowych miejsc. Z takim autem możesz wybrać się wszędzie lub wziąć w rękę mapę i pojechać w podróż, w nieznane. Samochody używane Jeep oferowane przez nasz komis są w dobrym stanie technicznym. Jesteśmy o tym przekonani, ponieważ każdemu wykonujemy dokładny przegląd.

Najpopularniejsze marki samochodów używanych

Samochody Rayton Fissore Samochody Simca Samochody Samsung Samochody Grecav Samochody Polonez Samochody Subaru Samochody IFA Samochody Hyundai Samochody Moskwicz Samochody Rinspeed Samochody Geely Samochody Lexus Samochody Volvo Samochody SsangYong Samochody FSM Samochody Lotus Samochody McLaren Samochody Warszawa Samochody LTI Samochody Trabant

Zostań naszym partnerem

Skontaktuj się z biurem obsługi klienta

info@tanieautka.pl