Ogłoszenia:

Brak wyników

Samochody Iveco – historia marki

Iveco to stosunkowo młody koncern, który powstał w 1975 roku. Zapoczątkowany został przez połączenie kilku działów produkcji samochodów ciężarowych, pochodzących z różnych firm. Mowa tu o Fiacie Veicoli Industriali, Lancii Veicoli Industriali, Alfie Romeo, OM, Unic oraz Magirusie-Deutz AG. Pierwotnie Fiat posiadał większość udziałów w spółce (aż 80%). Pozostała część znalazła się w rękach KHD. Sytuacja ta trwała jednak krótko i ostatecznie to całe przedsiębiorstwo znalazło się w rodzinie Fiata.

Koncern od początku stawiał przede wszystkim na produkcję aut dostawczych. Pierwszym dziełem był samochód Iveco Daily. Światło dziennej ujrzał w 1978 roku. Kolejne były modele Turbo oraz Turbostar. Wszystkie pojazdy cieszyły się zainteresowaniem i zaufaniem firm Starego Kontynentu. Wydawało się, że producent ma przed sobą świetlaną przyszłość.

Szczęście i dobra passa opuściły samochody Iveco na początku lat ’90. Wtedy na rynku pojawiły się pojazdy konkurujące z ofertą marki. Aby się ratować, firma zmuszona była dokonać ekspansji i szukać zainteresowania na innych rynkach. W 1992 roku przedsiębiorstwo trafiło więc do Australii, a pięć lat później samochód Iveco znany był także w Brazylii.

Choć samochody osobowe Iveco nie są proponowane przez producenta – wzbudził on niemałe zainteresowanie na całym świecie, brylując we flotach różnych firm. Przedsiębiorstwo otrzymywało nawet nagrody. Jedną z nich przyznano modelowi EuroClass w 1995 roku. Był to konkurs International Coach of the Year.

W 1999 roku samochody osobowe Iveco nadal nie interesowały. Za to postawiono na współpracę z Francuzami. Mowa o produkcji autobusów, wspólnie z Renault. Świat ujrzał Irisbusa, który z czasem wchłonął znanego na całym świecie Ikarusbusa, pochodzącego z Węgier. Firma potrzebowała świeżego spojrzenia, aby móc dalej się rozwijać. Zauważono, że rynek nieustannie się zmienia i generuje nowe potrzeby. Te luki chciało wypełnić przedsiębiorstwo. Samochód Iveco EuroCargo niósł zapowiedzi zmian i odświeżenie strategii działania. Udało się. Był to model popularny w ponad dziewięćdziesięciu krajach. Doceniały go firmy i krytycy motoryzacyjni.

W tej chwili koncern jest jednym z najbardziej znanych producentów pojazdów użytkowych. Produkuje jednak nie tylko samochody, ale także silniki, po które chętnie sięgają inne marki. Auta charakteryzują się korzystną ceną, niezawodnością i dużą przestrzenią transportową.

Samochody Iveco – przykładowe modele

Choć Iveco nie oferuje samochodów osobowych, wiele osób docenia jej wkład w rozwój motoryzacji oraz wypełnianie zapotrzebowania na pojazdy np. dostawcze czy autobusy. Nie zawsze firma chce inwestować w nowy pojazd. Można wtedy sięgnąć po samochody używane Iveco.

  • Iveco Daily – to bez wątpienia najpopularniejszy model pochodzący od producenta. To samochód Iveco klasy wyższej dostawczy oraz lekki ciężarowy. Na rynku pokazał się po raz pierwszy w drugiej połowie lat ’70. W tej chwili można kupić czwartą generację tego pojazdu. Co ciekawe, druga wersja modelu do 1999 roku była montowana w Polsce.
  • Iveco Eurocargo – to auto typowo ciężarowe, o dopuszczalnej masie całkowitej od 6 do 19 ton, a jako ciągniki siodłowe od 26 do 32,5 ton. Pierwsze egzemplarze tego modelu opuściły fabrykę w 1991 roku. Od 2008 roku dostępna jest druga generacja Eurocargo. Co ciekawe, model ten posiada wyjątkową konstrukcję podwozia, po którą chętnie sięgają autobusy od firmy Irisbus. Samochody Iveco doceniło także polskie wojsko, które w 2008 roku zdecydowało się na zakup niemal 650 pojazdów.
  • Iveco Massif – to wyższej klasy samochód terenowy. Produkowany był w latach 2007-2011 przy współpracy z Santana Motors. Pierwsza myśl o tym modelu narodziła się w 2002 roku. Wtedy to hiszpańska firma – Santana Motors wypuściła pojazd Anibal, który miał sporo wspólnego z Land Roverem Series. W 2006 roku Iveco podpisało z Hiszpanami umowę i przystąpiono do tworzenia wspólnej, spójnej wizji nowej terenówki. Na ostateczny wygląd, jaki otrzymał samochód Iveco miał wpływ włoski stylista Giorgetto Giugiaro. Zmodyfikował on w znacznym stopniu model, przygotowany w 2002 roku przez Santana Motors poprzez m.in. zmianę pasa przedniego, układu lamp czy wygląd atrapy chłodnicy. W znacznym stopniu zmieniła się także kabina pasażerska. Pod maską drzemie silnik diesla, o pojemności 3l oraz mocy 150KM albo 176KM. Samochód posiada napęd na tylną oś, ale co ciekawe w trudnych warunkach wspierana jest ona przez przednią.

Dla firm dużych i małych

Samochody używane Iveco są gratką dla poczatkujących przedsiębiorców, którzy szukają niezawodnego auta, które pomoże im w rozwijaniu własnej firmy. Ogromne możliwości i duża niezawodność sprawiają, że włoski koncern staje się naprawdę świetnym wyborem. W naszym komisie możesz znaleźć również samochody używane Iveco, ponieważ oferujemy nie tylko pojazdy osobowe.

Jeśli potrzebujesz pomocy przy poszukiwaniach modelu, który spełni Twoje wymagania, koniecznie skontaktuj się z naszą obsługą. Fachowi doradcy z pewnością szybko znajdą pojazd, który wpisze się w Twoje oczekiwania, a także przewidywany budżet.

Najpopularniejsze marki samochodów używanych

Samochody Rayton Fissore Samochody Simca Samochody Samsung Samochody Grecav Samochody Polonez Samochody Subaru Samochody IFA Samochody Hyundai Samochody Moskwicz Samochody Rinspeed Samochody Geely Samochody Lexus Samochody Volvo Samochody SsangYong Samochody FSM Samochody Lotus Samochody McLaren Samochody Warszawa Samochody LTI Samochody Trabant

Zostań naszym partnerem

Skontaktuj się z biurem obsługi klienta

info@tanieautka.pl