Ogłoszenia:

Brak wyników

Samochody Porsche – historia marki

Przedsiębiorstwo Porsche zostało założone w 1931 roku. Powstało w Niemczech, a dziś zajmuje się tworzeniem pojazdów sportowych oraz luksusowych. Właściciel spółki to koncenr Volkswagen AG. Z kolei założycielem jest Ferdinand Porsche. Siedziba znajduje się w miejscowości Stuttgart-Zuffenhausen. Te pojazdy cały czas cieszą się dużą popularnością na całym świecie, a w szczególności w Europie.

Trzeba podkreślić, że Ferdinand Porsche założył przedsiębiorstwo najpierw z myślą o konstrukcji samochodów, następnie później z rozkazu Adolfa Hitlera, zaczął również zajmować się projektowaniem oraz produkcją pojazdów wojskowych i pancernych dla III Rzeszy. Z kolei w roku 1947 przedsiębiorstwo przejął syn Ferdinanda, czyli Ferry. Pierwszy model Porsche 356, który powstał w roku 1948 był w dużej mierze skonstruowany z części, które pochodziły z Volkswagena Garbusa. Miał nawet ten sam silnik czy amortyzatory. Kolejno był on modernizowany, poszczególne części były zamieniane na te własnej produkcji. Już nawet ostatnie wersje były wyposażone w silnik, który był własnej produkcji.

W roku 1963 pojawił się samochód Porsche 911. To auto sportowe, które było wyposażone w silnik z sześcioma cylindrami. Oczywiście była to własna produkcja, a całość mieściła się z tyłu. Był to prawdziwy przebój firmy, który zyskał ogólnoświatowy poklask i zainteresowanie. Osiągał spore sukcesy nie tylko na torach wyścigowych, ale przede wszystkim w sprzedaży.

Istotnym aspektem na pewno jest to, że w połowie lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, zmieniła się nieco koncepcja. Samochody Porsche zyskały podział na te małe czterocylindrowe, średnie sześciocylindrowe, a także duże z ośmioma cylindrami. Właśnie taka polityka była kontynuowana aż do 1995 roku.

Samochód Porsche – modele

Jeżeli chodzi o modele samochody osobowe, to było ich naprawdę sporo. Na przestrzeni lat, marka cały czas się rozwija i stawia na coraz to ciekawsze rozwiązania, które zdecydowanie porywają tłumy. Poszczególne pojazdy można również znaleźć na ulicach polskich miast. Zdecydowanie jest to jednak wybór dla osób zamożnych, a przede wszystkim dla prawdziwych miłośników motoryzacji, który uwielbiają czuć prędkość oraz moc silnika.

Jeżeli chodzi o różnorodne modele, to można tutaj wymienić, takie jak: sportowe – 718 Cayman, 718 Boxster, 911, osobowe – Panamera, SUV-y – Macan, Cayenne czy Cayenne Coupe oraz elektryczne – Taycan. Wszystkie samochody Porsche cieszą się sporą popularnością i zainteresowaniem. Są doceniane przez kierowców z całego świata. Jest to jednak marka luksusowa, która również często pojawia się na rajdach oraz wyścigach na całym świecie.

Porsche na ulicach polskich miast

Oczywiście samochody osobowe Porsche pojawiają się również na ulicach polskich miast. Nasi rodacy upodobali je sobie w szczególności. Na te najnowsze stać jedynie nielicznych, a więc są to najczęściej politycy, aktorzy, piosenkarze czy celebryci, a także biznesmani, w tym również właściciele prężnie działających firm.

Z kolei na samochody używane może sobie pozwolić nieco więcej osób. Z oczywistych powodów ich cena się obniża, a więc na ich zakup może sobie pozwolić zdecydowanie większa liczba kierowców. Jeżeli zatem zawsze marzyłeś o tym, żeby kupić sobie Porsche, teraz możesz to z powodzeniem zrobić. Musisz jednak liczyć się z tym, że części zamienne do poszczególnych modeli mogą być dość kosztowne, podobnie jak same naprawy. W końcu często jest to uzależnione od samej marki, a więc tak również jest w tym przypadku. Zawsze warto mieć to na uwadze, zanim zdecyduje się o zakupie konkretnego modelu pojazdu.

Samochody używane Porsche w naszej firmie

Nasza firma cały czas się rozwija. Zależy nam przede wszystkim na tym, żeby w pełni zadowolić naszych wszystkich klientów. To dlatego znajdziesz u nas równie samochody używane. Zachęcamy zatem do odwiedzenia naszej strony internetowej, na której znajdziesz poszczególne modele.

Oczywiście możesz również wybrać się na jazdę próbną, do czego bardzo serdecznie zachęcamy. Jest to najlepszy wybór dla wszystkich osób, którym zależy przede wszystkim na świetnej jakości, a do tego niezwykle konkurencyjnej cenie. W końcu stawiamy przede wszystkim na to, żeby nasze pojazdy były tanie. Możesz zatem swobodnie porównać poszczególne ceny, do czego bardzo serdecznie zachęcamy. Przekonasz się na własnej skórze, że poszczególne samochody Porsche mogą być naprawdę tanie. Co ważne, podczas zakupów możesz również swobodnie skorzystać ze wsparcia i pomocy naszych najlepszych fachowców. Są to wykwalifikowani doradcy, którzy specjalizują się w profesjonalnym doradztwie, a więc nie wahaj się – zadawaj im wszystkie pytania. Na pewno rozwieją Twoje wątpliwości.

Najpopularniejsze marki samochodów używanych

Samochody Syrena Samochody Aixam Samochody Barkas Samochody Talbot Samochody Honda Samochody Microcar Samochody Land Rover Samochody Alpina Samochody Ferrari Samochody Vauxhall Samochody Mitsubishi Samochody Nissan Samochody Autobianchi Samochody Chatenet Samochody Mini Samochody Lada Samochody MG Samochody Jaguar Samochody Maserati Samochody Pontiac

Zostań naszym partnerem

Skontaktuj się z biurem obsługi klienta

info@tanieautka.pl