Ogłoszenia:

Brak wyników

Samochody Mazda – siła żywiołów

Koncern został założony w 1920 roku, ale na samym początku nie zajmował się on produkcją samochodów. Firma koncentrowała się raczej na tworzeniu narzędzi maszynowych do różnego rodzaju pojazdów oraz broni dla wojska. Z nazwą marki wiążą się dwie historie, które tłumaczą jej dzisiejszy kształt. Pierwsza mówi o tym, że Mazda to po prostu oboczność, zdrobnienie nazwiska osoby, która powołała firmę do życia. Był to Jyujiro Matsuda. Druga opowieść wiąże się z ze starożytnym japońskim bogiem światła i ognia. To Ahura Mazda. Nawiązywać do niego może również eteryczne logo koncernu, gdzie z jednej strony możemy wyobrazić sobie płomienie, a z drugiej silnego ptaka w przestworzach. Na pierwszy samochód Mazda musimy zaczekać do końca lat ’50 XX wieku, a konkretnie do 1959 roku. Na ten czas przypada również intensywny rozwój koncernu. Początkowo oferował on samochody osobowe , o mocy 16KM, jednak już w 1965r. z taśmy zjechał model 110S Cosmo. Był to samochód sportowy, oferujący moc aż 110KM. To ogromny przeskok dla koncernu. O Mazdzie zrobiło się głośno. Koncernem zaczęły interesować się Stany Zjednoczone, Kanada oraz Europa. Firma nie bała się sięgać po doświadczenia innych. Czerpała z nich i przyswajała to, co mogło jej się przydać. Tak też było podczas współpracy z Fordem. Ten mariaż stał się rodzicem kilku ciekawych modeli. Chodzi o samochody Mazda serii 323 oraz 626. Jednym z największych sukcesów marki był jednak samochód Mazda MX5, który został zaprezentowany światu w 1989 roku. Uzyskał on prestiżowy tytuł samochodu roku. Zebrana wiedza i umiejętności pozwoliły japońskiej firmie zająć się produkcją pojazdów wyścigowych oraz klasy GT. Nie można powiedzieć, że firma ma na swoim koncie wyłącznie sprzedażowe i produkcyjne sukcesy, ale należy docenić modele Mazda 3 i Mazda 6, które przyczyniły się do ogromnego wzrostu popularności i zaufania do koncernu. Kierowcy chętnie zasiadali za kierownicą tych aut. Wkrótce, bo w 2005 roku grono to zasilił model MX-5, który osiągnął sprzedaż na poziomie 800 000 sztuk. Dziś również firma ta cieszy się dobrą opinią, a klienci chętnie wybierają pojazdy od japońskiego producenta. Przekonuje ich nie tylko design, ale i oferowane osiągi.

Samochody Mazda – modele warte uwagi

Japoński producent oferuje m.in. samochody osobowe , SUV-y, hatchbacki czy auta sportowe. W naszym komisie znajdziesz zarówno nowe modele z drugiej ręki, jak i te nieco starsze, ale w bardzo dobrym stanie technicznym. Polacy chętnie po nie sięgają. Naszym kierowcom podoba się duża niezawodność, jaką reprezentują samochody Mazda, ich styl oraz aranżacja wnętrza kabiny.  
  • Mazda 3 – model, który dostępny jest już w czterech odsłonach. Prawdziwy hit od tego uznanego na świecie producenta. Auto dostępne jest w wersji sedan oraz hatchback. Mazda cieszy się zaufaniem kierowców, gdy jest niezwykle zwrotny i bezawaryjny. Należy też zwrócić uwagę na niskie koszty związane z utrzymaniem. To gwarantuje bezpieczną i komfortową jazdę.
  • Mazda 6 – od 2012 możemy cieszyć się jazdą w trzeciej generacji modelu. Linia nadwozia została skrupulatnie zaplanowana. Opiera się ona na Takeri Concept, przy jednoczesnym odwołaniu się do jej pierwowzoru – Shinari Concept. Projektanci zaskoczyli fanów motoryzacji na całym świecie. Dotychczas Mazdy nie wyróżniały się wyglądem na tle konkurencji. „Szóstka” jednak imponuje i przyciąga spojrzenia. Auto zbudowano na platformie podłogowej CD3 2 platform, która jest efektem wspólnych działań podejmowanych z koncernem Ford.
  • Mazda CX-5 – fantastyczny SUV, którego pokochają fani silnych, mocnych samochodów. To samochody osobowe, który został wyposażony w wiele nowoczesnych technologii, dbających o bezpieczeństwo jazdy oraz komfort. Mowa tu m.in. o systemie G-Vectoring Control, który odpowiada za zwiększenie precyzji układu kierowniczego, co przekłada się na utrzymanie płynnej jazdy. To także napęd na cztery koła typu i-Activ AWD. Samochód także posiada inteligentne systemy, które zajmują się kontrolowaniem warunków drogowych 200 razy na sekundę!

Samochody nie tylko rodzinne

W naszym komisie znajdziesz samochody używane w świetnym stanie technicznym. Producent oferuje różne auta, które można dopasować do swoich potrzeb i możliwości finansowych. To samochód Mazda, który świetnie spisze się na drogach miejskich, jako auto do poruszania się na niewielkich dystansach. Jest też pojazd, który fantastycznie sprawdzi się podczas dłuższych tras, dbając nie tylko o wysoki komfort jazdy, ale i najwyższy poziom bezpieczeństwa. Samochody Mazda wyposażone są w szereg udogodnień i multimediów, które sprawiają, że podróż staje się jeszcze bardziej przyjemna i wpływają na zredukowanie zmęczenia kierowcy. Jeśli interesuje Cię zakup samochodów od japońskiego koncernu, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą. Znajdziesz w niej wiele interesujących modeli – zarówno tych niemal nowych, jak i tzw. aut z duszą. W dokonaniu wyboru chętnie pomogą Ci nasi doświadczeni doradcy.

Najpopularniejsze marki samochodów używanych

Samochody Acura Samochody Maruti Samochody Plymouth Samochody Innocenti Samochody Kia Samochody Peugeot Samochody Morgan Samochody Holden Samochody Changhe Samochody Daewoo Samochody Infiniti Samochody Piaggio Samochody BMW Samochody Fiat Samochody Intrall Samochody Tarpan Samochody Skoda Samochody Scion Samochody Ktm Samochody Tata

Zostań naszym partnerem

Skontaktuj się z biurem obsługi klienta

info@tanieautka.pl