Ogłoszenia:

Brak wyników

Samochody Maybach – historia marki

Maybach to niemiecki producent wyjątkowych, luksusowych samochodów, który działał od 1909 roku do 1940. Marka w późniejszym okresie przeszła w ręce Mercedesa, o czym można przeczytać poniżej. Najpierw jednak skupimy się na pierwowzorze, który stworzył niemiecki konstruktor Willhelm Maybach z Karlem, swoim synem. Na początku zajmowali się oni tworzeniem silników, które cechowała bardzo duża moc. Były one przeznaczone dla sterowców Zeppelin. Chcieli oni jednak pójść o krok dalej i stworzyć samochody Maybach. Okazało się to prawdziwym strzałem w dziesiątkę, ponieważ w krótkim czasie osiągnęli prawdziwy sukces. Nawiązali współpracę z koncernem Daimler – Motoren Gesellschaft. W 1919 roku zaprezentowali oni swój pierwszy pojazd – Maybach  W1, z kolei zaledwie dwa lata później na rynku pojawił się model W3, który wyróżniał się silnikiem o pojemności 5.7 litra. Z kolei w 1926 roku na drogach pojawiły się już auta o pojemności 7 litrów, które wyróżniało się mocą na poziomie 120 KM. To właśnie z tej marki wywodzi się również pierwszy na świecie samochód z silnikiem V12 model DS. To właśnie te najbardziej dopracowane samochody Maybach nosiły miano Zeppelin. Warto również podkreślić, że podczas II wojny światowej firma zajmowała się przede wszystkim produkcją na potrzeby militarne. Zajmowali się tworzeniem silników do różnego rodzaju ciężarówek oraz czołgów.

Mercedes – Maybach

Firma Marcedes – Maybach działa na świecie od 2002 roku. Jest to niemiecki producent, należący do koncernu Mercedes-Benz. Warto podkreślić, że w 1960 roku zmarł Karl Maybach. Wtedy prawo do nazwy zyskał koncern Daimler-Benz. Nie robili z tym faktem jednak niczego przez praktycznie trzydzieści lat. Samochód Maybach znów stanowił temat rozmów w 1997 roku. To wtedy pokazano prototyp luksusowej limuzyny, która w ówczesnym czasie miał konkurować, np. z Bentleyem. Modele tego typu zadebiutowały na drogach w 2002 roku. Były to zatem pierwsze pojazdy Maybacha od praktycznie 60 lat! Początkowo firma chciała skupić się głównie na klientach ze Stanów Zjednoczonych. Popyt był jednak dość niski, co skończyło się tym, że przedsiębiorstwo musiało zamknąć salony sprzedaży Maybacha. Maybach sprzedał w 2010 roku zaledwie 157 samochodów na całym świecie. Firma podjęła decyzję o zamknięciu w 2011 roku. Powodem była nierentowność produkcji pojazdów, które po prostu nie znajdowały odbiorców. Dobra wiadomość jest jednak taka, że markę reaktywowano w 2014 roku, a więc zaledwie trzy lata po zamknięciu. To wtedy w tej linii powstawały luksusowe warianty Mercedesa. Cały czas są one produkowane i robią ogromne wrażenie. Przede wszystkim charakteryzuje je bardzo luksusowa forma, doskonałe wyposażenie, a także świetny design.

Samochody Maybach – modele

Jeżeli chodzi o samochody osobowe Maybach to jest ich na rynku całkiem sporo. Jest to nie lada gratka dla prawdziwych koneserów, którzy chętnie inwestują w motoryzację. Są to jednak dość nowoczesne i duże pojazdy, które doskonale sprawdzają się przede wszystkim w trasie, a także na amerykańskich drogach. Wśród najpopularniejszych modeli można wyróżnić:
  • Mercedes-Maybach S,
  • Mercedes-Maybach GLS,
  • Exelero,
  • 57,
  • 62,
  • S Cabriolet.
Zdecydowanie wybór poszczególnych modeli jest spory, a smaczku całości dodaje przede wszystkim ograniczona dostępność, jeżeli chodzi o samochody używane Maybach. Na pewno warto przyjrzeć się poszczególnym wariantom i zdecydować o zakupie konkretnego modelu, który przypadnie do gustu danej osobie.

Samochody używane Maybach

W naszej ofercie znajdziesz samochody używane Maybach, które robią ogromne wrażenie na każdym kupującym. Są to propozycje z najwyższej półki, na które zdecydowanie warto postawić. Jeżeli uwielbiasz komfort i zależy Ci na tym, żeby jeździć luksusowym pojazdem, który nie zawodzi, za to świetnie prezentuje się w wielu sytuacjach – samochód Maybach będzie dla Ciebie odpowiedni. Może to również okazać się doskonała inwestycja w przyszłość. Jeżeli należysz do grona osób, które kochają motoryzację i chcą mieć w swoim garażu prawdziwy klasyk – to będzie dla nich strzał w dziesiątkę. Warto również pamiętać o tym, że jest to propozycja, która może okazać się świetnym pomysłem na biznes. Wiele młodych par szuka bowiem oryginalnego pojazdu, którym mogą pojechać do własnego ślubu. Maybach im to umożliwi. Warto jednak pamiętać o tym, że tego typu luksusowe pojazdy mogą okazać się dość kosztowne w utrzymaniu. To dotyczy nie tylko kwestii ich zatankowania, ale również ewentualnej naprawy. Jest to zatem odpowiedni wybór raczej dla koneserów i osób, które specjalizują się w motoryzacji i chcą samodzielnie realizować poszczególne naprawy. Warto zatem regularnie odwiedzać naszą stronę internetową, żeby być na bieżąco z ofertami, które się u nas pojawiają. Ponadto w razie jakichkolwiek pytań, nasi pracownicy są do dyspozycji wszystkich klientów. Zachęcamy do dzwonienia, a także wysyłania wiadomości mailowych w razie takiej potrzeby.

Najpopularniejsze marki samochodów używanych

Samochody Acura Samochody Maruti Samochody Plymouth Samochody Innocenti Samochody Kia Samochody Peugeot Samochody Morgan Samochody Holden Samochody Changhe Samochody Daewoo Samochody Infiniti Samochody Piaggio Samochody BMW Samochody Fiat Samochody Intrall Samochody Tarpan Samochody Skoda Samochody Scion Samochody Ktm Samochody Tata

Zostań naszym partnerem

Skontaktuj się z biurem obsługi klienta

info@tanieautka.pl