Ogłoszenia:

Brak wyników

Samochody Lincoln – historia marki

Wiele osób chce mieć na własność samochód Lincoln i nic w tym dziwnego, ponieważ to naprawdę wyjątkowa marka, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem i popularnością. Firma jest znana na całym świecie, co sprzyja wysokiemu zainteresowaniu. Warto jednak podkreślić, że ten producent tworzy głównie luksusowe samochody osobowe Lincoln oraz SUV-y. Siedziba firmy mieści się w miejscowości Dearborn i działa od 1917 roku. Jest to część amerykańskiego koncernu Ford Motor Company. Ta marka to zdecydowanie odpowiedni wybór dla prawdziwych koneserów motoryzacji. Słynie bowiem z tego, że tworzy bardzo duże pojazdy, które doskonale sprawdzają się na amerykańskich drogach. Oczywiście można je spotkać również w Polsce, lecz jest to zdecydowanie rzadkość. Jednak kierowcy, którzy są ich właścicielami, zachwycają się ogromnym komfortem ich użytkowania. Jest to nie lada gratka dla wszystkich osób, którym zależy na wysokiej jakości, a także ogromnej wygodzie codziennego użytkowania. Lincoln to często wybór par młodych, które chcą pojechać do swojego ślubu wyjątkowym pojazdem. To dlatego zakup tego typu pojazdu może okazać się również świetnym wyborem dla osób, które chcą się rozwijać pod kątem biznesowym! Jeżeli z jakiegoś powodu zależy Ci na zakupie właśnie tego typu pojazdów – to nie wahaj się. Koniecznie skorzystaj z naszej wyszukiwarki i już dziś znajdź auto, które spełni Twoje wszystkie oczekiwania.

Historia marki Lincoln

Samochody Lincoln mają interesują historię. Ta marka powstało w 1917 roku, a założył ją Henry Leland. Warto podkreślić, że to właśnie ta osoba zajmowała się nadzorowaniem prac konstrukcyjnym na pierwszym samochodem. Model Lincoln V8 został przedstawiony szerszemu gronu w 1920 roku. Widząc ogromny potencjał, tę markę przejął Ford zaledwie dwa lata później. Wtedy koszt ten inwestycji był naprawdę duży i wynosił aż 8 milionów dolarów! Wtedy była to naprawdę ogromna suma. Firma zachowała styl produkcji i sprzedaży samochodów dużych i bardzo luksusowych. To styl sam w sobie. Wyróżniały się one bardzo reprezentacyjnym wyglądem, a ponadto były bardzo duże. Poszczególne modele kierowano głównie do klientów z rynku amerykańskiego, którzy wciąż się lubują w dużych autach. Główna konkurencja dla marki Lincoln to w ówczesnych czasach był Cadillac. Na przełomie lat 80’ i 90’ na rynku pojawił się odnowiony model Town Car, który już wcześniej cieszył się bardzo dużą popularnością i zainteresowaniem. Był to bardzo popularny model, który cieszył się zainteresowaniem na całym świecie. Był bowiem powszechnie wykorzystywany jako przedłużona limuzyna w wielu miejscach. Pod koniec lat 90’ na rynek wyszedł pierwszy model SUV-a Lincoln. Był to prawdziwy przełom, który zdominował przedsiębiorstwo. Był to SUV klasy premium, który charakteryzował się sporym luksusem. Samochody osobowe Lincoln w dawnej, klasycznej formie skończyły się w 2020 roku. To od tamtego momentu nie produkuje się już klasycznych samochodów osobowych Continental. Powodem wstrzymania produkcji była ich niewielka i wciąż malejąca popularność. To oznacza, że od 2021 roku firma zajmuje się tworzeniem tylko i wyłącznie SUV-ów.

Poznaj najpopularniejsze modele

Samochody Lincoln mimo wszystko wciąż cieszą się sporą popularnością. Na rynku dostępne są różnorodne modele – zarówno to nowoczesne, jak i te używane, które najczęściej trafiają w ręce prawdziwych fanów klasycznej motoryzacji. Wśród znanych i cenionych modeli można wyróżnić:
 • Corsair,
 • Aviator,
 • Navigator,
 • Nautilus,
 • Lido,
 • Cosmopolitan,
 • Capri,
 • Continental,
 • Mark LT,
 • Mark Series,
 • Versailles,
 • Premiere,
 • EL-Series.
Modeli oczywiście jest znacznie więcej, a wszystkie wyróżniają się wyjątkową linią. Charakteryzuje je wspaniały design, a przede wszystkim wysoki komfort prowadzenia tego typu pojazdów.

Samochód Lincoln znajdziesz na naszej stronie

Jeżeli interesują Cię samochody używane Lincoln, to lepiej trafić nie mogłeś. W ofercie naszej firmy czeka na Ciebie szereg różnorodnych propozycji, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem w szczególności wśród osób, którym zależy na wysokiej jakości wykonania, konkurencyjnej cenie, a także wygodnej realizacji transakcji. W naszej wyszukiwarce możesz wpisać hasło, które Cię interesuje i tym samym znaleźć propozycję, która spełni Twoje wszystkie oczekiwania. Poszczególne modele pojazdów marki Lincoln są bardzo różnorodne. Każdego dnia pojawiają się na naszej stronie internetowej coraz to nowsze propozycje. Warto zatem odwiedzać nas regularnie. Zachęcamy również do wystawienia swojego własnego pojazdu, który chcesz sprzedać. Codziennie naszą stronę internetową odwiedza wielu unikatowych użytkowników, a więc jest to najlepszy sposób na to, aby szybko i skutecznie zrealizować każdą transakcję. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zawsze jesteśmy do dyspozycji naszych klientów. Chętnie odpowiadamy na wszelkie pytania. Można do nas zadzwonić albo napisać wiadomość mailową. Zachęcamy!

Najpopularniejsze marki samochodów używanych

Samochody Acura Samochody Maruti Samochody Plymouth Samochody Innocenti Samochody Kia Samochody Peugeot Samochody Morgan Samochody Holden Samochody Changhe Samochody Daewoo Samochody Infiniti Samochody Piaggio Samochody BMW Samochody Fiat Samochody Intrall Samochody Tarpan Samochody Skoda Samochody Scion Samochody Ktm Samochody Tata

Zostań naszym partnerem

Skontaktuj się z biurem obsługi klienta

info@tanieautka.pl